Попри усі виклики. Тиждень якості освіти, який традиційно відбувається на початку листопада, в Івано-Франківську підсумували заключною конференцією. У фокусі - питання навчальних втрат та інструменти компенсації, які сьогодні пропонує Державна служба якості освіти. Фахівці пояснюють - спочатку пандемія, а потім і війна суттєво вплинули на організацію освітнього процесу. Перехід на дистанційний формат, втрати в навчальному часі та передовсім психоемоційний стан усіх учасників освітнього процесу, обумовлений новими реаліями - усі ці чинники так чи інакше позначилися на результатах навчання учнів. Та на озброєнні мають низку дієвих "рецептів" підтримки освітянської спільноти.
Ще одне актуальне питання - цифровізація процесів в освіті. Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат - єдиний, якому цьогоріч з власної ініціативи вдалося пройти інституційний аудит. Його директор пояснює - ця процедура була необхідна для того, щоб заклад зміг отримати спеціальний статус наукового. Та якщо раніше підготовка до нього вимагала чималих зусиль та затрат часу, то нині оцінили переваги нового підходу до самооцінювання. Його проводили за допомогою автоматизованої програми.
До участі у конференції запросили представників управлінь Служби не лише у Франківській, але й Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Рівненській областях. Адже кожний регіон має свою специфіку освітнього процесу у реаліях сьогодення. А відтак - власні напрацювання.
Разом з тим долучитися до обговорення актуальних питань освітяни мали можливість і у онлайн форматі.