Свіже повітря, кіт-терапевт і турботливі руки лікарів творять дива. На Прикарпатті проводять реабілітацію військових у першому добровольчому хірургічному шпиталі "Брасс". Нині тут на лікуванні перебуває 14 пацієнтів з травмами різного ступеня. Іван на фронті з першого дня війни, після бойового поранення, каже - лікувався у різних закладах, аж поки 5 місяців тому не потрапив на Прикарпаття. Минулого тижня бійцю зробили операцію на правій руці, каже - вже відчуває покращення.
Бійці зізнаються, тут сумувати ніколи, окрім традиційної реабілітації з ними займаються хореографією, часто їздять на екскурсії. Володимир з Херсонщини, його рідний дім досі під окупацією ворога. Природа Прикарпаття настільки вразила військового, що він вирішив придбати тут будинок.
Атмосфера у центрі дружня, кажуть військові, завжди знаходять спільну мову між собою. Реабілітаційні процедури проводяться разом з психологом. Допомагає у відновленні і місцевий кіт на прізвисько Брасик, який вже став улюбленцем персоналу та пацієнтів.
Медзаклад розрахований на 14 ліжкомісць, проте планують розширення. З початком повномаштабного вторгнення стикнулися з проблемами фінансування, каже керівник центру Станіслав Онищук, але нині вже мають довгострокові контракти з іноземними благодійниками. Тож є можливість надавати реабілітаційні послуги більшій кількості пацієнтів.
З пацієнтами шпиталю поспілкувалася голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук. За її словами якісна та швидка реабілітація необхідна для військових. Тож неважливо проводиться вона в комунальному чи приватному закладі, головне - аби давала гарні результати
У планах керівництва шпиталю втілити в життя ще один проєкт - перший в Україні центр сімейної реабілітації, для того аби дати можливість військовослужбовцю перебувати разом із сім'єю під час лікування. Це допоможе швидше інтегруватися в звичайне життя та з допомогою спеціалістів впоратися з новими викликами.