Під звуки обстрілів, крики поранених та в максимально наближеній до бойових дій реальності. На Прикарпатті відбулися масштабні навчання для медиків із тактичної медицини. Упродовж двох місяців лікарі з різних куточків України під наглядом сертифікованих польських інструкторів відпрацьовували свої дії в екстремальних умовах війни.
Зі сторони усе, що відбувається на тренувальному майданчику, нагадує суцільний хаос. За прописаним заздалегідь сценарієм, група військових медиків прибуває до сховища із людьми, яке атакував ворог. Зрозуміти, хто і яку роль тут виконує, вдається не одразу. Та чіткі команди Ольги Чернюк вирізняються з-поміж загального галасу. Цивільний медик у реальному житті, вона сьогодні за медичного координатора - лікаря, який із командою першими з’являються на місці лиха.
А ось Мирославі заради нового досвіду довелося перевтілися у жертву - маму, яка із маленькою дитиною на руках потрапила під обстріл. Сама не постраждала, а малечу за сценарієм врятувати не вдалося. Та у реальному житті, переконує лікарка, зарадити можна було б. Якщо знати декілька базових правил.
Не гаючи часу, медики готуються до евакуації. Під імпровізованими обстрілами виводять та виносять поранених у безпечне місце. Операцію успішно завершено. Тепер, кажуть, готові рятувати людські життя у будь-яких умовах. Хоч і визнають - робота військового медика надзвичайно важка.
З тренувального майданчика усі учасники повертаються до стін медзакладу. Тут підбивають підсумки проєкту, який у цілях безпеки не афішували. За 10 тижнів досвід, необхідний при роботі в умовах війни, отримали майже пів тисячі медиків.
Тим часом польські колеги вже обіцяють - у листопаді для учасників навчань із такмеду стартують нові. Із них виберуть найкращих, яких вишколюватимуть уже на інструкторів.