Сили спеціальних медичних операцій. За майже півтора року у "Першому добровольчому хірургічному шпиталі" здійснили безкоштовно понад дві сотні складних операцій пораненим військовослужбовцям. Волонтерський медичний центр, розповідає його керівник, організували ще у перші дні повномасштабної війни на базі сучасної приватної клініки. Щоб рятувати українців, які постраждали від війни. Для цього зібрали команду із понад 40 лікарів, медсестер та інших фахівців з різних куточків країни. Один із основних напрямків роботи шпиталю - хірургічний центр. Першого пацієнта - військового, який отримав осколкове поранення у Харкові - тут прийняли ще 7 березня 2022-го.
У центрі Франківська працює і поліклініка "Добровольчого шпиталю". Вона орієнтована на ВПО, членів сімей військовослужбовців, які загинули або ж пропали безвісти. А також тих, хто офіційно цього статусу не має. Терапевт, гінеколог, кардіолог, невролог та психолог - спеціалісти готові надавати тут комплексну допомогу всім, чиє життя понівечила війна. Працює у складі поліклініки і мобільна команда.
Разом з тим працівники шпиталю сьогодні встигають проводити і різноманітні тренінги та навчання, а ще допомагають іншим організаціям: лікарням, госпіталям і возять гуманітарну допомогу на фронт. Паралельно взяли в оренду комунальне приміщення на вулиці Курбаса. Тут планують облаштувати реабілітаційний центр для ветеранів і вже навіть розпочали ремонт. От тільки виявили проблему - заміни потребує і дахове покриття. Тож із дороговартісними роботами просять допомогти місцеву владу.